ANDERS ZORN, etsning, "Vid Pianot", signerad med blyerts, signerad och daterad 1900 i plåten.
Ètat 2. Modellen är Mrs Anna Burnett. Plåtstorlek 19,8 x 15.
Oramad uppfäst med tejp i passepartout. Tvättad.
Asplund 160, Hjert & Hjert 108, ZG 160.