Genombrutna ryggar med balusterformade ryggbrickor. Krön och framsarg med snidade ornament. Svängda, H-kryss-kopplade ben med claw and ball-avslutning. Bemålade i grått. Lösa sitsar med blå klädsel.
Slitage samt skador. Renoverade. Bemålning samt stoppramar senare.