Halvfranskt band med 17 kopparstick föreställande figurerna på målningen "Kristi Förklaring" av Raphael. plåtstorlek första plåten. 41x32 cm.
Ej genomgånget. Gulnade blad, bortfall, skador, loss i bindningen, kraftigt slitage.