TEKANNA, porslin, Kina 1700-tal.

Rund form med figural dekor i Kangxistil, höjd 9,5 cm.

Slitage, nagg, lagat handtag och lock med påmålningar.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt etikett undertill: M.H. Soames Collection.

Lähtöhinta
1 500 SEK