GLASSERVIS, 122 delar, "Diamant", Vicke Lindstrand, Kosta.
12 ölglas, 9 rödvinsglas, 17 vitvinsglas, 12 grogglas, 19 selter glas, 18 starkvinsglas, 23 snapsglas, 11 champagnestrutar samt karaff. Vitvinsglasens höjd 11 cm. Karaffens höjd 29 cm.
Bruksslitage. Något mindre nagg. Mindre bränningsdefekter.