PHILIPPE NERICAULT DESTOUCHES, 5 vol, Oeuvres de Monsieur Destouches, Amsterdam & Leipzig 1755-59.

Samtida halvband av skinn med präglad och förgylld dekor, röda titelfält.

Slitage, fläckar, spår av insektsangrepp, obetydliga ytskador på bokbanden, möjligen ej fullständigt verk, ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Exlibris: CH. Anckarsvärd. Biblioteksstämpel: Fållnäs bibliotek.

Lähtöhinta
3 000 SEK