SERVIS, porslin, ca 61+2 delar, Einar Forseth, Lidköping, ALP, 1930-tal.
2 kannor med lock
ett par gräddkannor
en kanna
sockerskål med lock
uppläggningsfat
underlägg
2 assietter diameter 21
3 assietter diameter 17
9 assietter diameter 16
fat diameter 16
9 tekoppar med fat
5 tekoppar utan fat
25 kaffekoppar med fat
en kaffekopp utan fat
Slitage. Ställvis nagg och sprickor.