Muut
585292

BORDSGARNITYR, 4 delar, 1900-tal.

Metall och porslin.
Ett par kandelabrar med två ljusarmar. Höjd 33 cm.
Uppsatsurna, höjd 19 cm. Diameter 34 cm.
Uppsatsskål, höjd 11 cm. Diameter 35 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Uppsatsskålen med lösa delar, troligen ej sammanhörande.

Lähtöhinta
2 000 SEK