Tina
583232

LJUSSTAKE, tenn, troligen Gävle, sent 1700-/tidigt 1800-tal.

På rund fot. Avtagbar ljusmanschett. Höjd 15 cm.

Bruksslitage, märken, repor och anlöpningar. Något bucklig och skev.

Lähtöhinta
1 500 SEK