ARTHUR STADLER, mapp med 42 illustrationer, signerat försättsblad med dedikation samt daterad Wien 1930.
"Gesichter, 42 zeichnungen von Arthur Stadler", bladstorlek 35 x 25 cm.
Hanteringsveck, vikta hörn, fläckar. Slitage på förvaringsmapp. Tidningsurklipp, tryckt porträtt av konstnären samt signerat kort medföljer i mappen.