LENA LINDERHOLM, olja på duk, signerad och daterad 96.
Ur ljuset föds allt liv. 73 x 59 cm. Påskrift: "Lena målade denna doftande bukett 1996 i Provence och Härjedalen. Börje fick köpa den i sept -96".
Obetydligt slitage.
Börje Salming