RAMAR, ett par, gjutjärn, nyrokoko, sannolikt Frankrike, 1800-talets andra hälft.
Bemålade. Snäckformationer. Ramens innermått ca 16 x 10cm.
Bruksslitage. Färgbortfall. Rost.