HENRY JOHN BODDINGTON, olja på pannå, signerad och daterad 1859.
Flodscen med fiskande pojkar. Bilmått ca 24 x 33 cm.
Ytslitage, krackeleringar och repor. Mindre fläckar. Något bortfall av pannå vid signatur.