SPEGEL MED KONSOLBORD. Senempire, 1800-talets första hälft.
Ljust målade och bronserade. I krönet lyra, ca 170 x 80 cm, konsolbord med ymnighetshorn, stenskiva, 88 x 36, höjd ca 81 cm.
Senare bemålat och bronserat, smuts, sprickor, skador.