Elva flata tallrikar av olika form och storlek samt dekor, fyra djupa tallrikar av olika form och dekor, diam 22,5-23 cm. Två skålfat, famille rose-dekor resp Kantonporslin med figurscen, diam 25-26 cm.
Slitage, nagg, samtliga med sprickor, de flesta med påmålningar och många med lagningar.