Röd- och gulvitlackerad metall. Flak baktill. Gummiöverdragna detaljer. Längd ca 71 cm, höjd ca 54 cm.
Slitage. Färgbortfall, rost. Trampor med förstärkningar. Hjul med sprucket gummi. Navkapslar med bucklor.