RICHARD AVEDON, "Richard Avedon: An Autobiography".
Signerad Richard Avedon och daterad 1993. Utgiven av Random House New York och Eastman Kodak Company. Förstautgåva, tryckt i Italien, 1993. I originalkartong. Bok, 36,3 x 29 cm.
Slitage. Ej fullständigt genomgången.