KANNOR, 2st, fajans. Delft, 1700-tal samt 1800-tal.

Balusterformade med underglasyrblått. En med lock i tenn samt tennskodd fotring. Höjd 26 cm.

Glasyrdefekt. Tillverkningsdefekt. Nagg. Sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK