EMILIA LÖNBLAD, olja på duk, signerad och daterad 1891.
Kvinnoporträtt. Bildmått 79,5 x 61 cm.
Sedvanligt ytslitage, mindre repor och fläckar. Obetydliga krackeleringar. Signatur och datering svår att se.