Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

HYLLA, "String, The Ladder Shelf", Nils Strinning, omkring 1900-talets mitt.

Golvmodell. Gavlar och bakstycken i trådmetall överdragna med vit plast, höjd 105 cm. Fyra hyllplan fanerade med lövträ, längd 78, bredd 30 cm. Etikettmärkt.

Bruksslitage, repor och fläckar. Visst färgbortfall samt rostangrepp. Skeva delar, varvid sned.

Lähtöhinta
1 500 SEK