Plåt lackerad i grågrönt. 8 lådor. Märkt med plåtbricka STÅLMÖBLER LINDQVISTS STÅLSKÅP VERKSTADS A-B LUNDQVIST MOTALA. Höjd 131, längd 38, djup 72 cm.
Slitage, repor. Lås skadat.