Målat. Beslag av mässing. Två dörrar med bakomliggande hyllplan. Mittendel med fyra lådor. Bredd 164. Djup 50. Höjd 84 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor och märken. Något fläckad skiva. Målning med mindre krackelyr.