VITRINSKÅP, Louis XV-stil, 1900-tal.

Mörkbetsat trä. Beslag i gulmetall. Glasad skåpsdörr samt glasade sidopartier. Svängd form. Invändigt textilklädda hyllplan. Längd 69 cm, bredd 33 cm, höjd 142 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken. Invändigt några fläckar. En dekorlist delvis löst sittande.

Lähtöhinta
2 000 SEK