SKÅP, empire, 1800-talets mitt
Mahogny. Överdel med glasade sidor och front, skåp med bakomliggande hyllor. Underdel, dörr med dekor av figurscen och bakomliggande hyllor. Bredd 95, djup 37, höjd 160 cm. Nyckel finns.
Slitage, fläckar, märken, repor, fanerskador, trasigt glas.