ARMBANDSUR, dam, silver med tillhörande ring Ole Kortzau, Georg Jensen, numrerad 43234.
Rund silverboett med iriserande urtavla utan markeringar, diam 3 cm, läderarmband i original. Ring, sterling silver, vikt 4 gram, st 17,5/55. Originaletui.
Slitage. Ej funktionstestat ur,