WIFREDO LAM, Le rempart de brindilles, av René Char, signerad, numrerad 86/100, Louis Broder, Paris 1953.
Även signerad av författaren/utgivaren. Illustrerad med fyra gravyrer samt en utvikbar blyertssignerad litografi. Halvband med skinnrygg, laminerade pärmar med dekor efter konstnären, bokfodral.
Slitage, någon obetydlig fläck. Utvikbara litografi med veck.
Boksamlaren Dani Libenfeldt.