Online-teemahuutokaupat
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:
Curated Timepieces – November F529
Huutokauppa:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Huutokauppa:
Jern's Weapon Collection E1122
Huutokauppa:
A Swedish Private Collection F578
Huutokauppa:
The Beautiful Line F593
Huutokauppa:
Design Jewellery Online E1100
Huutokauppa:

J. KESSEL, Le Thé du Capitaine Sogoub, illustrerad av Nathalie Gontcharova, Paris 1926.

Au Sans Pareil 1926. Nummer 51 av 60 i upplagan tryckt på japanpapper och med dubbel svit av torrnålsetsningar. Illustrerad med sex+tolv torrnålsetsningar. Senare halvband med ursprungligt pappband medbundet,

Slitage, någon smärre fläck.

Alkuperä - Provenienssi

Boksamlaren Dani Libenfeldt.

Lähtöhinta
3 000 SEK