ARMBANDSUR, platina och slipade stenar, art decó, Cyma, 1920-tal.
Manuell. urtavla med arabiska siffror. Numrerad 315213. Urtavlans bredd utan krona ca 12mm.
Bruksslitage. Senare armband. Glas saknas. Visare saknas. Repor. Ej funktionstestad.