SERVISDELAR, glas, 43 st, "Reffla", Arthur Percy, Gullaskruf, formgiven 1952.
8 tallrikar, 5 assietter, 10 serveringsskålar med underfat (7 extra fat), 12+5 små fat, 2 runda uppläggningsfat, skål.
Bruksslitage, en del med kantflisor, några delar med fotringsnagg. Repor.