Ring i 18K guld och silver med markasiter samt fasettslipad syntetisk sten, importstämplad. Storlek 17,25/55. Hänge med ovalslipad syntetisk sten. Höjd ca 4 cm. Hänge i silver med markasiter samt fasettslipad syntetisk sten, importstämplad. Höjd 4 cm. Kedja med längd 40 cm.
Bruksslitage, lagningar, samt gravyr.