Soffa, längd 186, bredd 80, höjd 102 cm+krön 19 cm. Bord med oval form på fyrdelad pelarfot. Längd 117 cm, bredd 77 cm, höjd 70 cm. 4 karmstolar, längd 52, bredd 54, höjd 93 cm.
Soffa med skador, lagningar, senare sits, bord med slitage, stolar med slitage, varav två med senare sits.