GRYTOR, 3st, gjutjärn, bland annat Näfveqvarn, 1900-tal.

3/4 kannor med handtag, den största från Näfveqvarn. Höjd 18-40cm, innerdiameter 19-41cm

Bruksslitage. Rost.

Lähtöhinta
2 500 SEK