Tolv matskedar (22), tolv matgafflar (21), tolv bordsskedar (19), tolv smörgåsgafflar (14), tolv teskedar (14). Tolv matknivar medföljer, nysilver med stålblad. Ekschatull. Längd 49. Djup 36. Höjd 17 cm.
Monogram. Smärre bruksslitage. Schatull med några mindre repor.