KAMERA med TILLBEHÖR, Hasselblad 500C/M, nr UP 138358, Sverige, 1973
Kamerahus och ett objektiv. Objektiv Sonnar 1:5,6 f=250 mm. Bland tillbehören finns bland annat en ljusmätare, två filmmagasin, Teleplus mc 6, olika filter, trådutlösare. Kamerahusets längd ca 12 cm.
Slitage, repor och märken. Smuts. Optik med obetydligt slitage. Ej funktionstestad.