Stommar i blankkromad och svartlackerad metall. Klädsel och dynor i tyg med skinndetaljer. Ihopfällbara.
Bruksslitage, repor, fläckar, ställvis solblekta. Två stolar saknar skinndetaljer. Mindre hål på tyg.