PARTI GULDSMYCKEN, 6 ringar, 2 hängen, mest Sverige 1900-tal. Tot ca 26 gram.
Två klackringar varav en med blå syntetisk sten, fyra vigselringar, st 16,5/52-20/63, korsformat hänge, hänge med infattad bergkristall, höjd 2,7-2,9 cm.
Slitage, vigselringar med invändig gravyr av namn och datum.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?