GÖSTA SANDELS, Litografi på papper, Signerad och daterad 1915 i plåten
Sjöjungfru. Bladstorlek 41,5 x 28,5.
Gulnad. Smärre veck. Mindre hål.
G. Serner, Gösta Sandels, u.å., s. 45