Lackat trä samt rotting. Två fåtöljer. Ett bord med glasskiva och underliggande tidningshylla. Bordets längd ca 69 cm, bredd 57 cm, höjd 54 cm.
Bruksslitage. Fläckar. Lackbortfall. Några skador.