Bemålat trä. 16 glasbehållare. Brickmärkt. Längd 76 cm, bredd 19 cm, höjd 24 cm.
Bruksslitage. Senare bemålning. Nagg. Avslag. Färgbortfall. En del med rost. Mindre hål.