Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

Albert Theodor Gellerstedt

(Ruotsi, 1836-1914)
Albert Theodor Gellerstedt
(Ruotsi, 1836-1914)

ALBERT THEODOR GELLERSTEDT, akvarell, signerad och otydl daterad.

"Sommartorp - 'den gamla törnbusken' vid tallen". Bildstorlek ca 17 x 12 cm. Uppklistrad akvarell a tergo, otydligt signerad kan möjligen tillskrivas samme konstnär.

Ej examinerad ur ram. Något gulnad.

Lähtöhinta
2 500 SEK