15 mattallrikar, tolv djupa tallrikar, 12 djupa förrättstallrikar, tolv äggkoppar, 12 förrättstallrikar, 23 assietter, sex uppläggningsfat, såsskål på fot, sex uppläggningsskålar, kanna samt lockterrin.
Bruksslitage, ca 4 delar med nagg.