MATSERVIS, ca 113 delar, fajans, "Tranquebar", Aluminia och Royal Copenhagen.
13 mattallrikar, 11+6 förrättstallrikar, 12 större assietter, 11 mindre assietter, 8 djupa tallrikar, 6 små fat, 2 ströare, 3 sockerskålar med lock i olika storlek, 4 tekoppar på fat, 10 kaffekoppar på fat, 4+5 bladformade fat, 2 runda uppläggningsfat, 4 ovala fat i olika storlek, 3 uppläggningsskålar, 2 kvadratiska fat, 2 ljusstakar, skål, gräddkanna, kaffekanna, såsskål, såssnipa. Ett extra mindre fat till kopp medföljer.
Bruksslitage. Delarna skiljer sig något iom att det är olika fabrikat som tillverkat. Krackelerad glasyr. Nagg. Sprickor. Lockknopp till en sockerskål av.