PETER DAHL, portfölj med 87 färg- och sv/v litografier,5 st ramade 1984, samtliga signerade med blyerts, utgåva 124/225.
"Carl Michael Bellman: Fredmans Epistlar", utgiven av Galerie Aix, Stockholm, tryckt hos Grafiktryckarna, Nacka. Förvarade lösa i två skyddsportföljer klädda i grönt tyg. Bladstorlek vardera 43 x 29,5 cm, 43 x 59 cm respektive 43 x 88 cm. 5 st av färglitografierna är ramade.
Skyddsportföljer med slitage. De ramade litografierna är ej examinerade ur ram.