BÄGARE, 4 + 6, silver, möjligen Ryssland samt Sovjetunionen, omkring 1900 samt 1900-talets mitt. Vikt ca 300 gram.

Samtliga med nedåt avsmalnande form på rund fot. 6 st invändigt förgyllda. Höjd ca 7-8,5 cm.

Bruksslitage, repor och märken. mindre anlupet.

Lähtöhinta
1 500 SEK