Rödmålad metall. Skiva i trä. Två hyllplan i trä. Importskyltar (AGAB). Fast benställning samt ett hjulpar. Höjd 84, längd 117, bredd 50 cm.
Slitage, fläckar, repor, bucklor, färgbortfall, rost. Torkad gummibeläggning på hjulen. Nyckel saknas.