Vitmetall. Märkt "Drink Coca Cola in bottles" i relief. Längd ca 45 cm, bredd ca 30 cm, höjd ca 47 cm.
Bruksslitage. Bucklor. Fläckar. Repor. Delvis senare bemålning samt senare övertäckta hål.