ANDERS ZORN, etsning, utförd 1914, signerad med blyerts.
"Tidigt", 24,6 x 17,5 cm.
Något gulnad efter passepartout. Rester av papperstejp a tergo. Oramad.
Bo och Margareta Lindhs samling, Stockholm.
Hjert & Hjert 272. Asplund 262.