SPEGEL, gustaviansk, sent 1700-tal.
Förgylld och bronserad. Infälld gipsmedaljong. Skuren dekor. Tudelat glas.
Ett senare glas. Delvis senare bronsering. Repor och märken. Något anlupet glas.