ANDERS ZORN, etsning, utförd 1913, signerad med blyerts.
"Gärdesgård", 25 x 20 cm.
Backboard staining, ojämna kanter. Fäst med papperstejp. Oramad.
Asplund 257. Hjert & Hjert 267.