ANDERS ZORN, etsning, utförd 1913, signerad med blyerts.
"Grunt", 30 x 19,7 cm.
Gulnad, backboard staining, rester efter papperstejp a tergo. Oramad.
Asplund 259. Hjert & Hjert 269. Lidbeck 259.